אבטחת מידע

10 כללים חשובים לעבודה מהבית

10 כללים חשובים לעבודה מהבית
10 כללים חשובים לעבודה מהבית

כניסת שירותי ענן לחיינו הובילה מהפכה, יכולות העבודה השתנו ברגע והאפשרות לגשת לנתונים הפכה לקלה ופשוטה. כיום שירותי הענן עוזרים לעסקים רבים בכך שמאפשרים להם זמינות מכל מקום. בעקבות כך, לא מעט עסקים בעולם מפעילים עובדים ממשרדים מרוחקים (סניפים), מהבית, או מכל מקום אחר.

בתוך כל השירות הנפלא הזה, חשוב לשמור על אבטחת המידע. הגישה מרחוק נועדה לעזור לנו ולא לגרוע, שכן יש לא מעט ארגונים עוינים זרים המעוניינים במידע העסקי הכה רגיש.

 הכנו עבורכם 10 כללים חשובים לעבודה מהבית, שאיתם תוכלו לעבוד מהבית ועדיין לשמור על אבטחת המידע:

1. סביבת עבודה גם מהבית

קומו בזמן, פתחו את היום בכיף, התלבשו בדיוק כפי שאתם הולכים למשרד בימים כתיקונם, שבו עם המחשב סביב שולחן בפינה שקטה. זכרו שעבודה בפיז'מה על הספה מקשה על הריכוז.

2. עבודה שיתופית בצוות

אם אתם עובדים בצוות, נהלו את שיחות ופגישות העבודה שלכם דרך פלטפורמות הוידאו קופרנס המוכרות לכם. ישנן לא מעט פלטפורמות שיתוף קבצים, צ'ט ופגישות וידאו עסקיות כדוגמת Microsoft Teams, Slack, Zoom אשר מחברות את הצוות מכל מקום, ומספקות חווית עבודה איכותית.

3. מודעות על אבטחת המידע

כאשר אתם עובדים מהבית, אתם חשופים לבעיות אבטחת מידע. למה? כי הרשת הביתית שלכם אינה כמו הרשת במשרד המנוהלת והמפוקחת על ידי אנשי ה-IT, ולכן הדגש על אבטחת מידע הוא סופר חשוב. גישה מרחוק אומנם מאפשרת עבודה מכל מקום, אך ללא מודעות אמיתית מצדכם יכול להתרחש אסון חלילה ואיבוד מידע רגיש. תוכלו לעיין במצגת אבטחת המידע שהכנו בשבילכם, היא בטוח תעזור לכם.

4. ספאם פישינג ושאר אינטרנט

הקפידו על אבטחת המידע גם אם אתם עובדים מהבית, אל תלחצו על קישורים/קבצים חשודים ממקורות שאינם מוכרים, ואשר מגיעים אליכם דרך המייל או בערוצי התקשורת השונים. תזינו פרטים רגישים כדוגמת כרטיס אשראי רק באתרים מוכרים ושיש להם חיבור מאובטח (HTTPS). הימנעו בהפצת מידע אישי ועסקי דרך הרשתות החברתיות, והיו ערניים מפני הצעות מעניינות על מוצרים לטיפול בנגיף הקורונה.

5. הרשת הביתית

אל תתחברו לכל רשת WIFI  שזמינה לכם, גם לא של השכנים ובטח לא לרשת אשר אינה מוגנת בסיסמא. גם ברשת הביתית שלכם רצוי וכדאי שתהיה סיסמא חזקה לרשת ה-WIFI האלחוטית.

6. סיסמאות

וודאו שיש לכם סיסמת כניסה למחשב האישי, וכן סיסמאות חזקות לשירותים החיוניים והעסקיים שלכם, אם אין, זה הזמן ליצור כבר כעת. כך תגנו על המידע מפני נגיעות מקריות או מכוונות של אנשים זרים ובני הבית. הפעילו אימות דו שלבי – סיסמת הגנה נוספת דרך הסמארטפון/אימייל/סמס

7. אנטי וירוס

חשוב לוודא שיש לכם תוכנת אנטי וירוס עדכנית ואיכותית (לא חינמית) המותאמת לצורכי העבודה. אנטי וירוס חינמי לעיתים עלול להיות "הוירוס" בעצמו.

8. עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה

יש לוודא שהמחשב שלכם ומערכת ההפעלה שבו עודכנו לאחרונה. מערכות הפעלה מעודכנת עשויה למנוע מגורם עוין לפגוע במחשב שלכם.

9. חיבור מרוחק

קיבלתם גישה מרחוק למשרד באמצעות VPN, מצוין. הקפידו לעבוד בדיוק על מה שאתם צריכים, וברגע הסיום יש לוודא ניתוק מוחלט של חיבור ה-VPN.

10. צוות תמיכה תמיד כאן בשבילכם

נתקלתם בשאלה, משהו לא מסתדר? עדיף לשאול קודם. אנו כאן בשבילכם להמשכיות עסקית גם מהבית. נשמח לענות על כל שאלה ולהמליץ לכם על הדרך הטובה לעבודה עסקית נכונה ומאובטחת.

אנו כאן לכל שאלה: 03-5783132