Entersys
גיבוי בענן לעסקים

גיבוי בענן לעסקים :

מה ההבדלים בין גיבוי ענן לעסקים שמוצעים בשוק?

גיבוי בענן לעסקים: לאחר שמועות חוזרות ונשנות שאני שומע מאנשים ולקוחות, כי הם מגבים את כל הקבצים שלהם בשירותי אחסון שונים כדוגמת: Dropbox, GoogleDrive, OneDrive ועוד, וכי הם בטוחים ב-100% שהמידע שלהם נמצא בענן ומגובה במקום אמין, גרמו לי לשבת על המקלדת ולכתוב לכם מה באמת ההבדלים בין שירותי האחסון – Online Storage לבין שירותי גיבוי ענן לעסקים – Online Backup.

שירותי האחסון - הצד האפור שלא הכרת...

ההתקדמות המהירה שלנו לשירותי ענן הביאה בשורה מדהימה לעסקים ולשינוי עוצמתי ברמת הזמינות. הכל כאן, מול העיניים שלנו ובכל מקום. כדי להגיע לרמה כזו של זמינות פיתחו חברות כמו דרופבוקס, גוגל ומייקרוסופט ועוד.. את שרתי הענן הציבוריים שלהם, וסיפקו מענה לסנכרון קבצים מכל מקום. הסבר קצר למי שלא יודע, איך זה באמת עובד? הקבצים נמצאים בתיקייה ייעודית במחשב, שאותה התוכנה של חברת האחסון מעתיקה בזמן אמת לשרתים המהווים 'מראה – Miror'. תפקידם של שרתים אלה לאחסן לנו את המידע, ועל ידי כך נותנים את האפשרות לצפות ולערוך את הקבצים, מכל מכשיר ובכל זמן, במשרד או בבית. אנו אנשי המחשבים קוראים לשירות זה: 'שירותי אחסון בענן – (Online Storage) ולא שירותי גיבוי בענן לעסקים.

היתרונות של שירותי אחסון בענן: 

 • תשלום חודשי מוזל.
 • עבודה וצפייה של המסמכים מכל מקום ושירותי סנכרון מידע מהירים.

החסרונות של גיבוי ענן:

 • כל האקר אשר משתלט על שרתים ציבוריים אלה (לדוגמא: פריצה למייל האישי בGmail) יכול להגיע לקבצים.
 • תוכנות כופר הפוגעות בקבצי המחשב, מעבירות את הוירוס הלאה ברשת, שכן הקבצים מועתקים כפי שהם לשרתי האיחסון ולכן הם פגיעים.
 • סנכרון דו כיווני – מחיקת קובץ במחשב תמחק אותו גם בצד של השרת, אין אפשרות לשחזור קבצים מכיוון שחברות האחסון אינן חברות גיבוי בענן – זה גם כתוב בהסכמים שלהם.

שירותי גיבוי בענן

בשונה מההסבר על 'שירותי האחסון' שכתבתי למעלה, שירותי גיבוי בענן (Online Backup), מספקים מענה דומה אך בשיטת עבודה אחרת. השירות דיי דומה במהותו, הקבצים מועתקים מהמחשב לשרתים בחוות השרתים בארץ או בחו"ל על ידי תוכנה, ומספקים שירותי גיבוי בענן. אבל, שירותי גיבוי בענן אמיתיים עובדים בשיטה של הצפנה – תוכנת הגיבוי מבצעת הצפנה לכל הקבצים הרצויים כבר במחשב, ומעלה אותם לחוות השרתים בענן כאשר הם בתבנית הצפנה. השרתים מיועדים אך ורק לגיבוי בענן ושחזור מיידי, ורק תוכנת הגיבוי בכניסה עם שם משתמש וסיסמא תוכל לשחזרם חזרה למחשב או לשרת. כך נמנעת אפשרות לגורם זר לנסות ולהשתלט על הקבצים, לראות או לערוך אותם. מה גם שרוב תוכנות הכופר כלל לא מכירות את ההצפנה הזו, בגלל שהן מצפינות קבצים רגילים ולא קבצים שמוצפנים.

היתרונות של גיבוי בענן:

 • גיבוי בהצפנה על ידי תוכנה ושחזור מיידי חזרה למחשב בכל זמן ומקום.
 • גיבוי מסדי נתונים של תוכנות יעודיות ו- SQL & Exchange Servers
 • אפשרויות שחזור מעולות עד 90 יום אחורה או שחזור ברמת שינויי קובץ (מדהים לאלה שעובדים על מסמכים) תעבורה והעלאת קבצים מהירה.
 • גיבוי על בסיס יומי כולל דו"ח מסודר ושרתים ייעודים (לא ציבוריים) לצורך הגיבוי.
 • סנכרון חד כיווני – מחיקת קובץ במחשב לא תמחק אותו מהשרת.

החסרונות:

 • תשלום חודשי, יקר יותר מהתשלום של 'שירותי האחסון',מתומחר לפי GB או כחבילת בסיס.
 • לא ניתן לצפות ולערוך את הקבצים מכל מקום.

 

השורה התחתונה...

שירותי אחסון בענן נותנים מענה לאנשים שהעבודה שלהם הינה דינאמית כמו אנשי שטח, חברות סטרטאפ או כל אדם אשר חפץ במידע שילך איתו. שירותי האחסון ושירותי גיבוי בענן לעסקים אמורים או יכולים לעבוד ביחד, כך יהיה אפשרי לגשת למידע מכל מקום ובמקביל לעשות גיבוי שהינו חובה למידע שנמצא באחסון. אי אפשר לעבוד רק עם שירותי האחסון ולהרגיש בטוחים, מה גם שחברות האחסון מודיעות למשתמש בהסכם שלהן שאינן חברות גיבוי בענן.

חשוב לזכור!  הטכנולוגיה כל הזמן מתקדמת, וחשיבות המידע הנמצא במחשוב העסקי הפך להיות הלב של העסק, המידע השתנה מתיוק בקלסרים וניירת לקבצים ותיקיות במחשבי העסק. לכן, כדאי להיות בטוחים ולשמור עליו. החשיבה של בעלי העסקים חייבת להשתנות, גיבוי המידע בענן, הינו מוצר חובה בכל בית עסק, בדיוק כמו ביטוח לעסק. מי שאין לו גיבוי מסודר זה הזמן לקום ולעשות – האם תהיה תמורה לכסף? התשובה לכך תהיה מושלמת רק ברגע האמת!

 המאמר נכתב ע"י אביתר ארזי – מומחה בשירותי גיבוי בענן.

אנו ב-Entersys מספקים שירותי מחשוב ופתרונות גיבוי בענן לעסקים, ומתאימים אותם לצרכים שלכם.

צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם : 03-5783132

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שרת וירטואלי בענן

מקסימום זמינות. מינימום בעלויות. החיסכון העסקי שלך מתחיל כאן! 

שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים שיהפכו עולמות בשבילך!

אבטחת מידע וסייבר

הגנה מלאה לעסקים מפני איומי סייבר ונוזקות

מרכזיית IP בענן

המרכזייה שתחסוך לעסק שלך הרבה מאוד כסף!

× צריך עזרה?