גיבוי בענן

הוסטינג לאתרים בענן – מה זה באמת אומר?

הוסטינג לאתרים בענן – מה זה באמת אומר?
הוסטינג לאתרים בענן – מה זה באמת אומר?

אחד הנכסים המשמעותיים ביותר שיש לכם כעסק, הוא אתר הבית שלכם. עוד אפשר בקלות להיזכר בימים שבהם האינטרנט עוד עמד למבחן, כך שלא כל העסקים מיהרו להשקיע באתר בית גדוש בתוכן. כיום, האתר שלכם מייצג אתכם ברחבי הרשת, ועושה בעבורכם עבודה שיווקית איכותית 24/7. על מנת שהאתר שלכם יוכל להמשיך להיות נגיש לקהל היעד הרלוונטי לכם, הרי שישנו צורך בשירות של אחסון אתרים. באנגלית? Hosting. 

פירוש המילה האנגלית בעברית הוא אירוח, ולכן לעתים משתמשים (גם אם זה נדיר) בתיאור של "אירוח אתרים". על מנת שגם האתר שלכם ימשיך להיות זמין, הרי שעליכם לחבור לחברה המציעה שירותי הוסטינג בענן. החברה מולה תעבדו, תאחסן בעבורכם את כל המידע שלכם, לרבות זה שיוצג אל מול הגולשים עם גלישתם באתר הבית.

הוסטינג בענן – מה זה אומר?

מרבית האנשים ששומעים את המילה "ענן", סבורים כי מדובר בצורה כזו או אחרת על שירות במכשירים החכמים בהם כולם משתמשים. שירותי הענן אכן רלוונטים גם לתחום שמירת המידע שבסלולאר שלכם, אך מדובר על תחום נרחב יותר הרלוונטי גם לאתר שאתם מתחזקים. עד לרגע בו שירותי הענן שינו את פני תחום אחסון האתרים, כל האתרים אוחסנו בדרך "הקונבנציונאלית" באמצעות מחשבי שרתים. למרות שישנם אלו הממשיכים לעשות שימוש בשיטה זו, הרי שהיא מגלמת בתוכה לא מעט חסרונות:

  • בהשוואה לשירותי הענן, היא נחשבת מיושנת ולא רלוונטית
  • היא דורשת בציוד רב (גם כזה שנמצא בבית העסק שלכם)
  • מדובר על שיטה שדורשת בהשקעה כספית רבה יותר
  • אתם צריכים להעסיק המון פעמים איש תחזוק רשת אצלכם בעסק

שירותי הענן לעומת זאת, אינם מבוססים על שרתים (מחשבים) של ממש. עבודת האחסון היא אותה עבודה, אך מדובר על תשתית אחרת המאפשרת את אחסון האתר והמידע שלכם. השרתים הדיגיטלים למעשה לא מצריכים מכם לאחסן בבית העסק שלכם ציוד רב ויקר (שגם דורש בתחזוק על ידי איש מקצוע), תוך שהם נחשבים אמינים יותר, מהירים יותר ובטוחים יותר. 

אין כל סיבה שתהיו תלויים בשרת אחד בלבד – כזה המוצע לכם בשירותי האחסון ה"רגילים". עם שירותי ענן, האתר שלכם נתמך ומגובה על ידי מספר שרתים. המשמעות די ברורה: אתם לא צריכים להניח את כל הביצים בסל אחד וכך להמר על זמינות האתר. שירותי הענן בטוחים יותר ומשמרים במידה רבה את המוניטין שלכם, עצם העובדה כי גם במקרה של תקלה בלתי צפויה בזמינות, האתר שלכם ימשיך להיות נגיש. 

שירותי הענן מאפשרים לכם גמישות אדירה!

אחד היתרונות הבולטים ביותר של הוסטינג בענן, הוא האפשרות שלכם לבצע כל שינוי בלחיצת כפתור. מאחר ומדובר על הוסטינג בענן שהוא וירטואלי, אתם יכולים לפנות לתמיכה בכל רגע נתון, ואלה יבצעו את השינויים על שלל פרמטרים – בכמה קליקים על העכבר. 

כמו כן, מאחר ומדובר על שירות הניתן לכם ברמה הוירטואלית, הרי שאתם לא תלויים במקום או בזמן. כך לדוגמא, גם אם המשרד שלכם ממוקם בתל אביב ואתם כעת נמצאים בניו יורק, תוכלו לבצע שלל פעולות שונות. עם שירותי אחסון רגילים המבוססים על שרתים הנמצאים אצלכם בעסק, סביר כי היה עליכם להיות נוכחים פיסית בעסק על מנת לבצע שינויים כאלו ואחרים. 

הוסטינג בענן הופך אתכם ירוקים!

הציוד בו נעשה שימוש לטובת הוסטינג בענן חסכוני מאד באנרגיה. אם משווים את המיכשור הנדרש לתפעול שירותי הענן לשירותים הרגילים, הרי שמדובר על צריכה מופחתת מאד בחשמל – כך שאתם גם עושים אקט ירוק למען הסביבה.