Entersys
על התקנת רשת אלחוטית ואבטחת מידע

על התקנת רשת אלחוטית ואבטחת מידע

ישנם שני דברים שכל עסק זקוק להם: רשת אלחוטית ואבטחת מידע. נדמה כי אין באמת חשיבות לשאלת תחום העיסוק שלכם או היקף העיסוק שלכם – הרי שאבטחת המידע היא חובתכם כלפי הלקוחות שאתם משרתים. שוב ושוב עולה השאלה והיא האם הטכנולוגיה המתקדמת אכן הביאה עמה רק דברים טובים, או שעדיף היה להישאר בתקופות תמימות יותר ומפותחות פחות.

נדמה כי ישנה תמימות דעים באשר לגלים הטובים שהביאה איתה הטכנולוגיה הנפלאה שעושים בה שימוש פרטיים ועסקיים. עם זאת, לא ניתן להתעלם גם מהעובדה שישנם היבטים מעט אפלים יותר לאותה זירה נגישה, מתקדמת ודיגיטלית: האקרים ווירוסים. כאלו העומדים בראשו של עסק גדול או קטן, סביר כי הדבר האחרון שתרצו להתמודד איתו הוא פרצות אבטחה, תקיפה של האקרים וניהול משא ומתן אל מול גורמים עוינים ומפוקפקים.

מהי הסיבה לכך שהאקרים פועלים ומסמנים עסקים כ"קהל יעד"?

 • פריצה לאתרים ונכסים שונים לטובת מפגן כוח.
 • פריצה לטובת גניבת סודות עסקיים.
 • פריצה לטובת מתקפות כופר.

השאלה האם יש לכם צורך בשירות אבטחת מידע היא סוג של שאלה רטורית. שמרו על העסק שלכם באמצעות שירות אבטחת מידע מתקדם – כך שהעובדים שלכם יוכלו לעבוד בראש שקט, והלקוחות שלכם יוכלו לזכות בשקט נפשי.

התקנת רשת אלחוטית בדגש על אבטחת מידע

לאחרונה עלו לא מעט כותרות שסיפרו על תיירים שפרטיהם נחשפו בעקבות גלישתם ברשת אלחוטית – Wi-Fi. ואכן, חיבור לרשת אלחוטית מותנה באישור קריאתו של מסמך ארוך מאד, שסביר שאף תייר לא טורח לקרוא בעת שהוא מעוניין בחיבור אונליין. לא שיש להקל ראש בגניבת פרטים אישיים בעקבות חיבורים חופשיים שכאלו, אך בעת שמדובר על חיבורי רשת שיכולים לסכן עסקים – הרי שמדובר על צרה גדולה עוד יותר.

כעסק, חיבור לרשת אלחוטית הוא פתרון איכותי המאפשר לכל העובדים לנהל את שגרת העבודה שלהם. במציאות הדיגיטלית, לא ניתן לחשוב על עסק שיכול לנהל עובדים, לקוחות ושרשראות אספקה ללא חיבור זמין-אונליין. לצד התועלות הנפלאות שבחיבור שכזה, חשוב להיות ערים גם לסיכוני האבטחה המגולמים בו, ולדעת להתמודד מולם בצורה ראויה ואחראית. יש לשים דגש רב על נושא אבטחת המידע גם בכל הקשור להתקנת הרשת האלחוטית!

חיבור הרשת לא מוגן? הצרות מתחילות עכשיו

מענה איכותי ומקצועי של אבטחת מידע, הוא פתרון המנע האידאלי! מצד אחד, תוכלו לחכות לאותה פירצת אבטחה ולהתמודד מולה בזמן אמת (אם בכלל יהיה ניתן). מצד שני, תוכלו לבסס את הסביבה הבטוחה ביותר – זו שתגן על המידע היקר שלכם. חיבור רשת לא מוגן חושף אתכם, הופך אתכם פגיעים ומייצר לכם לא מעט נזקים:

 • פגיעה במידע ברמה הפנים-ארגונית.
 • חשיפת מידע של לקוחות.
 • גניבת סודות עסקיים ופטנטים.
 • פגיעה במוניטין שלכם.
 • משבר קריטי אל מול הלקוחות.
 • סחיטה כספית ועוד…

אין מקום לפשרות בנושא האבטחה, ולכן חשוב לזכור כמה דברים:

 • הפקידו את מלאכת אבטחת המידע אצל חברה מקצועית.
 • חיבור הרשת יהיה זמין אך ורק עם הזנת סיסמה.
 • רעננו מדי פעם את הסיסמה (כך שאם גורם זר הצליח לעלות עליה, יהיה ניתן להקשות עליו).

אנטי וירוס – האם תוכלו לדמיין את עצמכם בלעדיו?

לא אחת דימו את האנטי וירוס לקרם הגנה: אנשים שלא מורחים את קרם ההגנה עם חשיפתם לשמש, מודעים לכך שהם חשופים להשלכות בטווח הקצר והארוך. דומה הדבר עם האנטי וירוס: בעת שהוא אינו מותקן במחשבים שלכם, אתם חשופים בוודאות לאינספור וירוסים, מתקפות וחדירה של תכנות זדוניות. אין זה אומר כי "תסבלו" מהפריצות מידית, אלא שלעתים הנזקים מתגלים בהדרגה ולאורך זמן.

תוכנת האנטי וירוס פועלת אונליין, כך שהיא תדע להזהיר אתכם גם רגע לפני הורדת תוכנה מפוקפקת, פתיחת מייל שאינו נסרק או גלישה באתר המסומן כחשוד. אל תשכחו לרגע: אתם מחזיקים במידע פנים-ארגוני רגיש, אך גם בפרטים של הלקוחות שאתם משרתים. חסכו מעצמכם את המבוכה ואת הפגיעה במוניטין ודאגו להתקנת התכנה היעילה.

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שרת וירטואלי בענן

מקסימום זמינות. מינימום בעלויות. החיסכון העסקי שלך מתחיל כאן! 

שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים שיהפכו עולמות בשבילך!

אבטחת מידע וסייבר

הגנה מלאה לעסקים מפני איומי סייבר ונוזקות

מרכזיית IP בענן

המרכזייה שתחסוך לעסק שלך הרבה מאוד כסף!

× צריך עזרה?