Entersys
קנייה מאובטחת באינטרנט

קניות באינטרנט

מבלי שנשים לב תפסה לה תאוצה וחדרה לעולמנו תופעת "הרכישה המקוונת" דרך רשת האינטרנט, בלי לקום מהכסא, בלי להחליף בגדים או למשוך כסף מהכספומט. יש גם כאלה שגורסים שעד שנת 2020 רוב הרכישות שלנו יעשו באופן מקוון והחנויות ברחבי העיר ייסגרו אט אט. ולכן לא בכדי רוב חברות הביגוד, מוצרי חשמל, הנעלה ואפילו קניות בסופר עברו לרכישה מקוונת והעמידו צוות שירות לקוחות ומבצעים מיוחדים לרוכשים באתר. 
אז איך בכל זאת שומרים על הפרטיות שלנו בעולם הקניות המקוון? המדריך המלא.

מהם הסיכונים הכרוכים ברכישות מקוונות באינטרנט?

רכישות מקוונות ברשת, בעיקר צורכות מאיתנו כרטיס אשראי אשר תומך ברכישה בארץ ובחו"ל, לדוגמא: מאסטרכרד או ויזה. בנוסף עלינו להזין פרטים אישיים שלנו ואת פרטי המייל האישי שלנו לצורך קבלת אישור הזמנה. כל זה בעצם חושף אותנו לרשת האינטרנט ואנו מקבלים כינוי ייחודי בעולם שאמור להיות סודי ומאובטח לצורכי חיוב דרך האתר ממנו רכשנו.

כל הזמן יש מתקפות ברשת על ידי האקרים מרחבי העולם, על עסקים ותושבי ישראל, המבקשים לגלות את הפרטים האישיים שלנו, להשתמש בהם, או לפחות להציג לעולם שהם מסוגלים לעשות את זה. חשוב להבין שהמתקפות האלה עדיין ממשיכות, ואנו בלחיצה לא נכונה עלולים חשופים לעולם. ולכן אנו צריכים לשמור על האצבע במקלדת, ולא לבצע רכישה באתרים שאינם מוכרים, או אתרים שנראים לא מהימנים.

קניות באינטרנט

אז הנה כמה נקודות שיעזרו לכם לרכוש באופן מקוון ובצורה מאובטחת :

כרטיס האשראי שברשותנו עלול להיחשף ואם הוא יחשף לעולם אז יש צורך לבטלו ולהחליף לחדש – אנו בטוח לא מעוניינים להחליפו עקב הוראות קבע שיש לנו הוראות חיוב מוכרות לטלפון, בנק וכו' ולכן נבצע כמה דברים אפשריים שיעזרו לנו להיות מאובטחים מספיק.

  1. ודאו שהאתר ממנו אתם מתכוונים לרכוש מאובטח – כתובת האתר המאובטח  צריכה להתחיל ב-Https שזה אומר שהאתר מצפין את המידע, בנוסף תוכלו לראות ליד שורת הכתובת "מנעול ירוק" זה אומר שהאתר מאובטח עם תעודה מוסמכת.
  2. אנטי וירוס  ומערכות הפעלה – יש לשים לב שמערכת ההפעלה שלכם מעודכנת והאנטי וירוס שלכם אמין ומעודכן.
  3. רכישת כרטיס אשראי חיצוני של "דואר ישראל" – זהו כרטיס שאותו טוענים בכסף ורוכשים דרכו, לכרטיס זה יש מספר זמני שאינו משתף את הפרטים האישיים שלכם.

  4. רכישה דרך PAYPAL – גוף פרטי אשר בו נזין את כל הפרטים האישיים שלנו וגוף זה בעצם משלם בשבילכם ומחייב אתכם, כל זאת על ידי התחייבות לאבטחה מרובה. בנוסף יש לדעת כי העברות בנקאיות לא מוחזרות, ולכן אם אתר אינטרנט מבקש מכם לשלם באמצעות העברה בנקאית, היו חשדנים ועדיף שתשלמו בכרטיס אשראי.

  5. חלונות קופצים באתרי אינטרנט – אתם משוטטים לכם באינטרנט ופתאום קופץ חלון מזמין למוצר מדהים בשבילכם. עד כמה שהמוצר הזה כנראה מושלם בשבילכם יש צורך לבדוק שאכן מי שעומד מאחורי המודעה הזו אכן באמת מושלם. כדאי להתקין תוסף חוסם מודעות בדפדפן שלכם.

  6. חיבור אינטרנט דרך ה-WIFI – אנא ודאו שאתם מחוברים לרשת WIFI אמינה ומאובטחת באמצעות סיסמא, במידה ונאלצתם להתחבר לרשת פתוחה ללא סיסמא – אל תבצעו רכישה מקוונת דרכה. הרשת עלולה להיות מסוכנת.
  7. רכישה באמצעות המובייל – מי שמבצע רכישות דרך המובייל או הטאבלט כדאי לדעת: הורידו אפליקציות אך ורק מהחנות, יש לשים לב מאפליקציות המבקשות הרשאות מיוחדות כמו גישה לאנשי קשר, כרטיס אשראי הרשאות ניהול ועוד…
  8. מתקפת כופר – למי שלא יודע יש גם המון אנשים שנפגעו מהונאות באינטרנט על ידי תוכנה המושתלת על גבי מייל לא מוכר או קישור לא תקין באתר אינטרנט בדפדפן הגלישה ולאחר מכן תוכנה זו מצפינה את כל הקבצים, התמונות והמסמכים במחשב. לאחר מכן תקפוץ הודעה שתסביר שכל הקבצים המוצפנים יחזרו אליכם אם תשלמו להם סכום כסף מסויים – זוהי הונאת אינטרנט ובוודאי שאין צורך להזין שם את פרטי האשראי שלכם לא משנה כמה חשובים הקבצים שלכם, זה משהו שיד מקצועית צריכה לעשות.

  9. שירות לקוחות והמלצות – זו ההמלצה שלנו! חשבו על היום שהמוצר יגיע אליכם והוא שבור או לא תקין, למי תפנו? אם תרכשו במקום מסודר תדעו שלא משתמשים בפרטים שלכם סתם אלא רק למטרה המיועדת בלבד וגם תוכלו לקבל מענה שירותי לגבי המוצר שרכשתם. איך תדעו שהחנות או האתר המקוון אכן תקין ומסודר? כל חנות מקוונת בארץ או בחו"ל רוצה למכור וכמובן רוצה גם שימליצו עליה ממש כמו חנות רגילה בעיר ולכן תריצו עליה חיפוש בגוגל – אם היא טובה בטוח שתמצאו המלצות, אל תתעצלו זה חשוב!

לסיכום:

מקווים שנהנתם מהפוסט, וזכרו! אף אחד בעולם המקוון אינו חבר שלכם – כולם בסוף רוצים את הכסף שלכם. אין בעיה לרכוש באינטרנט אך התנהגו בבטיחות מירבית ובכללים הכתובים לעיל.

נשמח ללייק בעמוד הפייסבוק שלנו, הישארו בקשר ורכישה מהנה!
Entersys – שירותי מחשוב.

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שרת וירטואלי בענן

מקסימום זמינות. מינימום בעלויות. החיסכון העסקי שלך מתחיל כאן! 

שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים שיהפכו עולמות בשבילך!

אבטחת מידע וסייבר

הגנה מלאה לעסקים מפני איומי סייבר ונוזקות

מרכזיית IP בענן

המרכזייה שתחסוך לעסק שלך הרבה מאוד כסף!

Call Now Button