אבטחת מידע

אז מה מתקפת הסייבר ממאי 2020 יכולה ללמד אותנו?

אז מה מתקפת הסייבר ממאי 2020 יכולה ללמד אותנו?
אז מה מתקפת הסייבר ממאי 2020 יכולה ללמד אותנו?

חודש מאי האחרון הוכיח עד כמה הגנה על המידע במחשבים, נחוצה וחיונית. אין זה חדש שישראלים – כפרטיים ועסקים, מסומנים כמטרה חמה ע"י האקרים. איומים נשמעים לא אחת, אך מתקפת הסייבר האחרונה הוכיחה כי ישנם גורמים עוינים שלא רוצים רק לאיים, אלא גם לפגוע. 

אז איך נראתה התקיפה בפועל? משתמשים שנכנסו לאתרי הבית של גופים ישראלים שונים, נתקלו בסרטון המעביר מסרים אנטי ישראלים. האקרים, בדרכם, מעבירים את המסרים שלהם בצורה בוטה, אלימה ומרתיעה. 

אם ישנו משהו שלא תוכלו להתפשר עליו, הוא על נושא אבטחת המידע. בעוד תקיפות של האקרים יכולות להסתכם במסעות הפחדה, הן לא אחת מסתכמות באיומים, סחיטות, חדירות למחשבים וגישה למידע רגיש. גם אם תהפכו למטרה במתקפה הבאה, דעו כי תוכלו להיות חסינים ולצאת ללא פגע באמצעות שירותי אבטחת מידע. 

לא ניתן לשלוט בהאקרים, אך ניתן לשלוט בהיקף אבטחת המידע שלכם

ככל הנראה, במידה ותנסו לשנות את העולם ולמנוע את פעילותם של האקרים, תתאכזבו. מדובר על פעילות של יחידים וקבוצות, שמטרת העל שלהם היא לפגוע. התקיפות האלו מתבצעות על בסיס יומי, אך מתקפה גדולה ופומבית כמו זו שהתרחשה לאחרונה מסתמנת כחריגה ומסוכנת. בעוד ישנן פגיעות שמטרתן לחבל בפעילות עסקית ענפה (לרוב, הפגיעה תתבצע ע"י מתחרים), גם ישנן פגיעות המתבצעות בשם השנאה לישראל ואנטי-ציונות. 

בסופו של דבר, לא משנה מהי תכלית התקיפה, אלא איך אתם נערכים לתקיפה אפשרית שכזו. כיום, ישנם פתרונות מתקדמים ויעילים שיכולים להתמודד עם כל תקיפה. השירותים שאנו מציעים שומרים על המידע שלכם, וגם במקרה של תקיפה יהיה ניתן לשחזר אותו. מה אנו מציעים לכם?

  • תמיכה וניטור מידע
  • גיבוי המידע בשרתי ענן
  • התקנת אנטי וירוס ועוד…

האקרים פורצים למחשב ומוחקים ממנו מידע. מה עושים עכשיו?

האקרים יתרגמו את פעילותם כהצלחה כל עוד הם יצליחו ליצור נזקים. בעוד ישנן תקיפות שתכליתן היא לסחוט ולאיים, גם ישנן תקיפות "המסתפקות" במחיקת מידע רגיש ובעל ערך. אחד הפתרונות החיוניים ביותר הוא פתרון של גיבוי בענן. מטרת השירות היא להגן על המידע שלכם בשרתים חיצוניים, כך שגם במקרים בהם המידע נמחק מתוך המחשב, הוא מאוחסן במקום נוסף ממנו יהיה ניתן לשחזר אותו.

סיטואציה אפשרית באירוע חירום של מתקפת האקרים: אתם מקבלים הודעה על פריצה למחשב, תוך שנדרש מכם לשלם סכום כסף (לרוב, מאד גבוה), בכדי שלא ימחקו לכם את כל המידע במחשב. כל עוד המידע שלכם איננו מגובה, סביר כי תהיו מוכנים לשלם כל מחיר בכדי שהמידע יישאר ברשותכם. במקרים בהם המידע שלכם מגובה בענן, סחיטה שכזו חסרת כל משמעות. גם אם האקרים יחליטו למחוק את המידע שלכם כפועלת נקם על חוסר שיתוף הפעולה שלכם, יהיה ניתן לשחזור את המידע בתוך שניות.

התקדמו גם אל פתרונות אבטחת מידע איכותיים. לפרטים נוספים והצעת פתרונות מותאמים אישית, פנו אלינו!