גיבוי בענן

חשיבותו של ציוד מתקדם לטובת ניהול "ביג דאטה"

חשיבותו של ציוד מתקדם לטובת ניהול "ביג דאטה"
חשיבותו של ציוד מתקדם לטובת ניהול "ביג דאטה"

מושג ה-BIG DATA מתמקד על יכולת הניתוח של נתונים בהיקף גדול. בעידן הנוכחי ובתרבות הדיגיטל, בכל יום זורמות למחשבים כמויות אדירות של מידע – אותו קולטים, מסווגים ועושים בו שימוש לטובת קידום פעילויות עסקיות. ניהול המידע וניתוחו, נשען על ציוד מתאים שאכן יודע לסווג ולמיין את המידע.

כיום, הטכנולוגיה המתקדמת מנגישה חומרה איכותית! הודות לה, ניתן לבצע עבודה מקצועית יותר ומהירה יותר – לפעילות הפנים ארגונית וגם זו שאתם מבצעים עבור הלקוחות שלכם. 

צמד המילים "ביג דאטה" מתפצל ל-4 מאפיינים שונים, דרכם ניתן להבין מהי משמעותו העמוקה של מידע רב כל כך בו אתם מחזיקים:

  • VOLUME
  • VARIETY
  • VELOCITY
  • VERACITY

עיבוד נתונים שבעבר היה מתבצע בחודשים, עם החומרה המתאימה מתבצע תוך ימים בלבד! במידה ואתם עוסקים בניהול דאטה עבור לקוחות חיצוניים, או שאתם חברת סטארט-אפ שמנהלת את הביג דאטה בעצמה, נוכל ללוות אתכם. מטבע הדברים, לכל חברה צרכי פיתוח שונים לחלוטין. בהתאם למאפייני הפיתוח, אופי העבודה, היקפי העבודה הנדרשים והתקציב העומד לרשותכם, נמליץ לכם על החומרה האידיאלית. 

איזה מידע אתם קולטים ומפענחים עבור הלקוחות שלכם?

כל נתון בחסות הביג דאטה, הוא חלק פוטנציאלי בפאזל שהלקוח שלכם מנסה להרכיב. כיום, יצירת אסטרטגיות שיווקיות והוצאה לפועל של תהליכים, מבוססות על ניתוח נתונים מקצועי, קפדני ויסודי. ככל שקולטים יותר מידע, ישנה אפשרות לפענח יותר מידע ולסנן אותו לזה האיכותי ביותר. מהו המידע שאותו אתם מסננים, מסווגים ומנהלים עבור הלקוחות שלכם? 

  • פעילות הלקוחות ברשתות החברתיות
  • תמונות וסרטונים
  • קבצי טקסט
  • קבצי שמע ועוד…

איך מנהלים ומכילים כמויות גדולות כל כך של מידע?

כיום בישראל (ולא רק בה כמובן), ישנן המון חברות שעוסקות בפיתוח של AI – בינה מלאכותית, ושל ניתוח ביג דאטה עבור גופים חיצוניים. כמעניקי השירות, מלאכת הניתוח והניהול של המידע מופקדת באחריותכם. לא משנה כמה ידע מקצועי תביאו אתכם לפרוייקטים מסוג שכזה, הרי שאתם זקוקים לסיוע בדמות מכונות – מעבדים, מחשבים וציוד נוסף.

אחד האתגרים שיש להתמודד איתם בכל הקשור לביג דאטה, הוא איך מנהלים, מאחסנים ושומרים על המידע. בעת שמדובר על כמויות גדולות כל כך של מידע, יש צורך בציוד מתקדם, אמין ועמיד. לדוגמא: פרוייקט של בינה מלאכותית מתבסס על מידע שזורם ללא הפסקה – משלל פלטפורמות. מבלי שנערכים מראש להכלת המידע, אין באמת משמעות לכמות המידע. 

בעידן הנוכחי, אין חשיבות רק לאיכות העבודה שאתם מבצעים, אלא גם למהירות בה אתם מבצעים אותה. במקרה הזה, סביר כי אתם ניצבים אל מול חברות המעוניינות בניתוחים מהירים, הודות להם יהיה ניתן להמשיך ולעבוד על פרוייקטים נוספים. בשגרת העבודה שלכם, אתם זקוקים למניפה רחבה של משאבי מחשוב, שיוכלו לנהל את כמות המידע האדירה – הביג דאטה.

ניהול ביג דאטה באמצעות מעבד חזק כדוגמת GPU

אחד הדברים הבסיסיים ביותר לניהול הביג דאטה, הוא מעבד חזק שיוכל להתמודד אל מול המידע הרב בו אתם עושים שימוש. כך לדוגמא, המעבד הגרפי GPU, שבכוחו לבצע מספר רב של פעולות במקביל. כאמור, חלק מהמידע בו עושים שימוש במסגרת ניהול הביג-דאטה הוא תמונות. הודות למעבד הגרפי, ניתן לעבוד אל מול קבצים רבים של תמונות, תוך שמירה על עבודה גמישה ודינאמית.

מהו הציוד המתאים לכם ביותר? אנו מלווים אתכם!

במידה ותחום העיסוק שלכם כולל מתן שירות בעולמות הביג דאטה וה-machine learning, נשמח להעניק לכם שירות ייעוץ. בהתאם לצרכים שלכם, היקף העבודה שלכם והתקציב העומד לרשותכם, נוכל להמליץ לכם על המחשוב והחומרה שישרתו אתכם על הצד הטוב ביותר.