אבטחת מידע

חשיבותה של חומת האש – נתב עסקי מאובטח

חשיבותה של חומת האש – נתב עסקי מאובטח
חשיבותה של חומת האש – נתב עסקי מאובטח

בעולם אוטופי, הייתם יכולים לעשות שימוש במחשב האישי שלכם מבלי שדבר היה מטריד אתכם. במציאות, גם אתם מודעים לשלל תקיפות ע"י האקרים, שתכליתן לפגוע בכם אישית או עסקית. לשמחתכם, הטוב מוכרח לנצח, ולרוב הוא גם מנצח. בכדי שגם אתם תוכלו להמשיך וליהנות מעבודה בראש שקט במחשב שלכם, תוך הידיעה כי המידע שלכם מוגן, יש לנקוט באסטרטגיית אבטחת מידע.

כשמדברים על אבטחה ברשת, מדברים על מניפה נרחבת של שירותים ותוכנות. אחת מהתכונות המזוהות ביותר עם עולם האבטחה וההגנה ברשת היא תוכנת חומת האש – firewall. הודות לשירות זה, תוכלו גם אתם להיות מוגנים מפני התקפות ואיומים, כמו אלו שהתרחשו במאי 2020.  

חומת האש – מדוע גם אתם צריכים נתב עסקי מאובטח?

אז מהי חומת האש? אפשר לדמות את התוכנה לדלת כניסה עם קוד אישי. רק מי שמכיר את קוד הכניסה, יוכל להקיש אותו ולהיכנס אל המרחב האישי והפרטי שלכם. חומת האש כשמה כן היא – חומה. תפקידה אם כן הוא להגן על רשת המחשבים והמידע שלכם, ולמנוע כניסות של גורמים עוינים (תוכנות מסוימות) אל תוך המחשבים הנמצאים בתוך הרשת. המציאות מלמדת כי התקפות הסייבר אינן פוחתות, אלא להפך. חומת אש שמסננת את הכניסות אל הרשת העסקית ומבססת תנאי עבודה בטוחים, הכרחית!

איך חומת האש עובדת בפועל ברשת שלכם?

נסו לדמיין לעצמכם שומר שעומד בפתחו של שער, ומחליט מי מורשה להיכנס בו ומי לא. זו בדיוק העבודה שמבצעת חומת האש. מדובר על תוכנה חכמה שיודעת לאפיין כל גורם, תוכנה או חומר שמעוניינים לחדור אל תוך הרשת שלכם.

כל עוד חומת האש "מאשרת" את כניסתו של אותו גורם, הוא יכנס אל תוך הרשת. לעתים, התוכנה מזהה תוכנות/כתובות זדוניות שמטרתן לפגוע בכם, ולכן היא מונעת מראש את חדירתם. ההגנה שמעניקה לכם התוכנה מבטיחה כי לא תצטרכו להתמודד עם איומים, סחיטות ופגיעה ישירה בכם או במידע שאתם מחזקים ברשת המחשבים שלכם.

איך נראית תקיפה אפשרית בפועל?

כשמדברים על תקיפות של האקרים, מדברים על 2 סוגים שונים של תקיפות:

  • תקיפה ישירה ומכוונת ע"י האקרים במטרה לסחוט אתכם ולפגוע בפעילות העסקית שלכם 
  • תקיפה "רנדומאלית" ע"י האקרים שהיא סוג של מעשה קונדס או שיכרון כוח

חשוב להבין: המניע לתקיפה איננו משנה, שכן תוצאות התקיפה עלולות להיות הרסניות לכם כך או כך. מהן השלכות אפשריות של תקיפה לרשת ומחשבים ללא הגנה ע"י חומת אש?

  • השתלטות על המחשב שלכם מרחוק
  • ניצול לרעה ע"י הקפצה והאטה של רוחב הפס (מתקפות DDOS) ברשת שלכם
  • "הדבקת" תוכנות בווירוסים שונים
  • גניבת סיסמאות ופרטים אישיים
  • ניצול המחשבים שלכם ברשת ככלים לביצוע פעולות לא חוקיות 

מעוניינים להגן על המידע שלכם? אנחנו ב"אנטרסיס" שמחים להציע לכם מגוון רחב של שירותי הגנה במתכונת ONE STOP SHOP – הכל תחת קורת גג אחת. לפרטים נוספים והסבר על מערך ההגנה שאנו מציעים, פנו אלינו.