אבטחת מידעגיבוי בענן

כלים להגנה על המידע העסקי שלכם

כלים להגנה על המידע העסקי שלכם
כלים להגנה על המידע העסקי שלכם

המידע שבאמצעותו אתם מתפעלים את העסק שלכם, הוא מידע שצברתם לאורך תקופה: שנה, שנים או עשרות שנים. המידע הזה הוא חומר הגלם, שבאמצעותו אתם יכולים להפיק תוצרים, להעניק שירותים ולהמשיך להיות מובילים בתחומכם.

האם תוכלו לדמיין לעצמכם שעה אחת ללא נגישות למידע? סביר להניח שלא. אל תהמרו על המידע שלכם, ועשו הכל בכדי שלא תלקו את עצמכם "למה לא חשבתי על זה קודם?".

המידע העסקי שלכם צריך להישאר שלכם! מבלי שתדאגו לשמור עליו, הרי שהוא יהיה חשוף להאקרים ותקיפות. מהי המוטיבציה של האקרים לפגוע בכם ובמידע שלכם?

 • סחיטות ואיומים ("העבר לי 100,000 דולר או שהמידע יחשף")
 • תקיפות כלפי גורמים ישראלים ע"י האקרים אנטי-ישראלים
 • פגיעה במטרה לפגוע בשמכם הטוב (נקמה של מתחרים / לקוח מאוכזב)
 • מחיקת מידע סודי ויקר במטרה למנוע מהלך עסקי וכן הלאה…

אבטחת מידע לא מונעת התקפות, אלא שומרת על המידע שלכם!

עד כמה חשוב להשקיע בעסק בשירותי אבטחת מידע? חשוב מאד. בכדי להדגיש את חשיבות השירות, חשוב שגם אתם תהיו מודעים לנתון הבא:

בכל רגע (!), מתבצעות ניסיונות פריצה לאתרים, שרתים ולמחשבים של עסקים בכל רחבי העולם. עסקים שמאבטחים את המידע שלהם, למעשה מונעים את חדירתם של האקרים. ומנגד, עסקים שלא משקיעים באבטחת מידע, יכולים למצוא עצמם יום בהיר אחד ללא ההון היקר ביותר – המידע.

ההשלכות של פריצה אפשרית למחשבים ולשרתים שלכם?

 • לקוחות מאבדים אמון ונוטשים למתחרים
 • פגיעה בשם הטוב ובמוניטין שנצבר לאורך שנים
 • ללא מידע, לא ניתן להמשיך להעניק שירות
 • פגיעה כלכלית קשה, עד למצב בו נאלצים לסגור את העסק

אבטחת מידע מתחילה עם תוכנת אנטי וירוס

מאחורי צמד המילים "אבטחת מידע" עומדות שלל פעולות ואסטרטגיות. המוצר הבסיסי ביותר שצריך להגן על המידע שלכם – תוכנת האנטי וירוס. מדובר על תוכנה שעובדת בעבורכם 24 שעות ביממה, כאשר היא מתפקדת גם ברמה השוטפת וגם אונליין.

כלומר, בעת שהתוכנה תזהה פעולה זדונית, היא תזהיר אתכם מיידית ותמנע את כניסתכם לקישור, פתיחת קובץ וכן הלאה.

שירותי גיבוי בענן – עד כמה הם חשובים?

שירות גיבוי איננו בגדר המלצה (כל עוד אתם רוצים להבטיח כי המידע שלכם מוגן). לצד שירותי ענן שמגבים את המידע שלכם בכל יום, כך גם ישנם האקרים שעובדים נון סטופ – הכל בכדי לפגוע בכם. הגיבוי חייב להתבצע בצורה יסודית, כך שבמקרים בהם אכן תתבצע פריצה, אתם לא תחושו בפגיעה.

הגיבוי מאפשר שליפה של המידע שלכם בכל רגע נתון! העובדה כי ישנו שרת וירטואלי בענן שדואג לאחסון וגיבוי המידע שלכם, מעניקה לכם שקט והגנה משלל תרחישים:

 • סחיטה מצד האקר ("תעביר לי כסף או שאני מוחק לך את המידע")
 • עובד שמחק בתום הסכמים חשובים
 • קריסה של מחשבים במשרד

כשבתיבת הדואר שלכם אין רק הודעות מלידים חדשים…

בכל יום, אתם פותחים את תיבת המייל במטרה להישאר בקשר עם הלקוחות, הספקים וכן – גם לחזור אל הלידים החדשים שמעוניינים בשירות שאתם מציעים. לצד מיילים שהם חלק משגרת העבודה שלכם, גם ישנם מיילים שהם הכל חוץ מתמימים. בעוד ישנם עסקים שיודעים לזהות את אותם מיילים מפוקפקים, גם ישנם אלו שעד שהם לא נפגעים, הם לא מעלים על דעתם עד כמה הזירה הדיגיטלית יכולה להיות מסוכנת.

הדוגמא הקלאסית: עובד שקיבל מייל מ"לקוח" המבקש ממנו להיכנס לתמונה של המוצר הפגום שהוא קיבל. הכניסה לקישור מתגלה מהר מאד כפשע סייבר, שעלול לגרום במקרים קיצוניים לקריסה רב מערכתית בארגון.

מערכת אנטי ספאם מתקדמת, יוצרת סינון וסריקה מהירה של כל המיילים הנכנסים אליכם לתיבה. כך, מפחיתים מראש את הסיכוי כי עובדי הארגון יפלו קורבן לפגיעות שכאלו.