אבטחת מידע

שרת וירטואלי, חוות שרתים ומחשוב ענן – כל מה שחשוב לדעת

שרת וירטואלי, חוות שרתים ומחשוב ענן
שרת וירטואלי, חוות שרתים ומחשוב ענן – כל מה שחשוב לדעת

מכל כיוון אתם שומעים המלצות על שירותי ענן, סיפורים על חוות שרתים ועל היתרונות של השרת הוירטואלי. רגע לפני שגם אתם לוקחים את העסק שלכם צעד אחד קדימה, דעו גם אתם קצת יותר על שרתים וירטואלים. אחד השירותים המדוברים ביותר בשנים האחרונות, הוא שירות מחשוב ענן.

בחוות השרתים, מאוחסן השרת הוירטואלי – מחשוב ענן, באמצעותו עסקים נהנים מפתרונות יעילים, זמינים, מאובטחים ובעיקר – מותאמים אישית. 

שרת מקומי אל מול שרת וירטואלי – מה ההבדל?

גם אתם לבטח מדמיינים לעצמכם כעת "חווה" גדולה ומוריקה הגדושה בשרתים. אז למרות שבמציאות זה נראה קצת אחרת, חוות השרתים מאחסנת את שירותי הענן השונים (שרתים וירטואלים). עד לרגע בו הוצעו שירותים אלו, השרתים היו תפאורה שתפסה לא מעט מקום בבית העסק השונים. כשמבצעים השוואה בין השרתים הפיסיים ובין השרתים הוירטואלים, מבינים כי אין סיבה שלא להתקדם:

  • התאמה מלאה לצרכים ולדפוסי השימוש
  • אין צורך בהעסקת איש תקשורת
  • חיסכון אדיר במקום במשרד / בית העסק
  • זמינות מלאה דרך קבע – לכל עובד ומכל מקום

במציאות הנוכחית, בה כל מה שהעובד שלכם צריך הוא מחשב וחיבור זמין לאינטרנט, שירותי הענן כמעט הכרחיים. במידה והעובדים שלכם נוסעים לנסיעת עבודה בחו"ל, נשארים לעבוד בבית או יוצאים לחופשה – הם יכולים בכל רגע נתון להיות במשרד, גם אם הם לא נמצאים בו פיסית. ניתן להתחבר לשרתים מרחוק, מבלי שישנה תלות בנוכחות פיסית בסמוך למקום בו השרת נמצא. מה זה נותן לכם?

  • יכולת ביצוע משימות SOS בכל שלב
  • שליטה וגמישות בכל הקשור לעבודה שלכם
  • העובדים מחוברים 24/7 וזמינים לכל בקשה

"שירותי ענן באמת חוסכים כסף?"

מאחר והמעבר לשירותי הענן מגלם בתוכו אך ורק דברים טובים, רבים מתקשים לתפוס כי המעבר הזה גם חסכוני בעלויות. ולשאלתכם, התשובה חיובית. החיסכון העיקרי הוא בהקמה של חדר שרתים שעד לפני כמה שנים היה "מרכז העצבים" של כל בית עסק.

מעבר לכך שנדרשת השקעה כספית אדירה בהקמה, תשתית ורכישת אביזרים מתאימים, הרי שישנו גם בעל תפקיד – איש רשת, שצריך להעסיק. שירותי הענן חוסכים מכם את "אירוח חדר השרתים" בבית העסק שלכם. כל שאתם צריכים נמצא חיצונית למשרד, זאת מבלי שזמינות המידע נפגעת. 

כשהענן מאובטח, המידע שלכם מוגן ואתם ישנים בשקט

ההון היקר לכם ביותר? הצוות שלכם. ואחריו? המידע שלכם כמובן. תוכלו להמר על המון דברים, וסביר כי בתור אנשי עסקים אתם מוצאים עצמכם מקבלים החלטות, תוך שברור לכם כי הן מגלמות בתוכן מימד של הימור. על דבר אחד לא תוכלו להמר והוא על אבטחת המידע שלכם. לעתים, חוסר תשומת לב או פגיעה מכוונת, יכולה לגרום לקריסה של עסקים.

שרתים וירטואלים כוללים בתוכם גם את כל הנושא של הגיבוי. כל מסמך שלכם – החל מהסכם עם לקוח ועד הסכם מכירה, צריך להיות מגובה. מעבר לכך, ישנם נתונים בסיסיים יותר כמו דו"חות, נוכחות של עובדים, חוזים סודיים, תיעודי שיחה עם לקוחות וכיוצא בזה, שחייבים להיות מגובים. זיכרו: אובדן המידע יכול לגרום לכאוס אדיר, שעלול לגרום להשבתת העסק שלכם. 

חוות השרתים, המידע שלכם ואבטחה 24/7

על מידע לא מהמרים, זוכרים? שרתי הגיבוי שלנו ידועים באבטחה הגבוהה שלהם. מתוך 24 השעות ביממה, אנו מאבטחים ושומרים על המידע שלכם 24 שעות. השרתים שלנו ממקומים בארץ, ולא בחו"ל, מה שמבטיח לכם זמינות גבוהה ויכולת לשחזר חומרים שבטעות נמחקו. כשכל המידע שלכם מגובה, אינכם צריכים לחשוש ממתקפות יזומות או טעויות של עובדים.