אבטחת מידע

אחת ולתמיד: איך מתגוננים מפני מתקפות סייבר?

אחת ולתמיד: איך מתגוננים מפני מתקפות סייבר?
גיבוי בענן לעסקים

כנראה שגם אתם ראיתם בסדרה או בסרט, איך מתבצעת מתקפת סייבר: ישנו האקר שיושב בחדר חשוך, הוא מקליד כמה נתונים, מבצע פריצה או תקיפה ומשפיע לרעה על חייהם של רבים. ואיך זה במציאות? פחות או יותר אותו הדבר, רק שהתקיפות מתבצעות בשיטות מתוחכמות ובהיקפים גדולים הרבה יותר.

כעסקים, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להסתכן או להמר על ביטחון המידע שלכם. שירות פתרונות אבטחת מידע הוא תעודת הביטוח שלכם: גם במקרה של ניסיון תקיפה, יבינו מהר מאד התוקפים כי הם ניצבים אל מול חומות הגנה שלא מאפשרות להם לבצע את שהם תכננו. 

הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד: מהי מתקפת סייבר, איך היא מתבצעת ואיך מתגוננים מפני תקיפות אפשריות שכאלו?

מתקפת סייבר – מה זה אומר בפועל?

כשהמזכירה שלכם מאבדת מסמך חשוב שאמור לשרת אתכם בעבודתכם, אתם מרגישים שחרב עליכם עולמכם. כעת, נסו לדמיין מצב שבו לא נעלם לכם מסמך אחד, אלא כל המידע שעליו אתם מבססים את שגרת העבודה שלכם: מספרי טלפון, הסכמים, סיכומי שיחה עם לקוחות, חוזים, פטנטנים, דו"חות מלאי ועוד.

לא מדובר על תרחיש אימים שלא יכול להתממש, אלא על איום ממשי. מתקפת סייבר היא מתקפה מכוונת (כמעט תמיד), שיכולה לגרום לעסקים לקרוס. 

מתקפות יכולות להתבצע ולהיות מוכתרות כהצלחה (בעייני התוקפים), אך גם לאחר תקיפות ניתן להשתקם. לדוגמא: במידה ואכן בוצעה תקיפה שבה נמחק כל המידע שלכם, יהיה ניתן לשחזרו באמצעות שירותי גיבוי ענן.

זו רק דוגמא אחת לאיך ניתן להתגונן מפני מתקפת סייבר. בטכנולוגיה הנפלאה הזמינה כיום למשתמשים רבים ברחבי העולם, אתם בוחרים לעשות שימוש לטובה.

והאקרים? הם בוחרים להשתמש בכלים מתקדמים על מנת לתקוף.

מתקפת סייבר: איך תגלו שתקפו אתכם?

לצערכם, לא יהיו באמת סימני שאלה: ברגע שהמחשבים שלכם אכן הותקפו, תוכלו להבחין מיידת במימדי ההרס. תקיפת סייבר יכולה לבוא לידי ביטוי באחת מהצורות הבאות: 

  • מחיקה של כל המידע מכל מחשבי העסק
  • איומים בדמות "שלמו כסף או שתיפגעו"
  • החדרה של וירוסים שיכולים לגנוב או למחוק מידע
  • השתלטות על אתר האינטרנט שלכם ועוד…

איך אתם יכולים להגן על עצמכם מפני תקיפה שכזו?

זו השאלה החשובה ביותר והתשובה לה היא המשמעותית ביותר. על מנת להגן על המידע שלכם, ולהבטיח כי אתם מוגנים מפני תקיפות (שמתרחשות על בסיס יומי), עליכם לחבור לחברה המציעה שירותי אבטחה מידע – כמו החברה שלנו.

תקיפה יכולה להתרחש בכל רגע נתון, והאתגר הגדול הוא להעניק מענה איכותי בזמן שאכן מתרחשת אחת שכזו. 

הדרך להגן על המידע שלכם מתבצעת בין היתר באמצעות גיבוי בענן, וגם עם תוכנות אנטי וירוס מתקדמות.

תוכנה איכותית תהיה תוכנה שלא תגן על המידע שלכם רק בעדכונים תקופתיים, אלא גם אונליין – ברגע שבו מתבצעת תנועה חשודה אל עבר המחשבים שלכם.

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לבסס את התקשורת הפנים ארגונית באמצעות נתב אינטרנט מאובטח – כזה השייך רק לכם ולעובדים שלכם מבלי שישנה אפשרות למשתמשים זרים לחדור אל סביבכתם.

תדרוך לעובדים – עד כמה הוא חשוב?

שירות של אבטחת מידע אמור להגן על המחשבים והמידע שלכם. עם זאת, חשוב מאד שגם העובדים שלכם יהיו עירניים לכל תרחיש אפשרי.

כך לדוגמא: בעת שהם עושים שימוש בתיבת המייל, חשוב להדריך אותם שלא לפתוח מיילים מכתובות לא מוכרות או כאלו שנראות מפוקפקות. דומה הדבר עם פתיחת קישור מפתה ממשתמש שהם לא מכירים.